Dlaczego zdecydowałam się usunąć Fanpage i założyć grupę na Facebooku?

Cześć,

Albert Einstein powiedział kiedyś, że "szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów", więc z tym przesłaniem rozpoczynam nową przygodę na Facebooku ( i nie tylko tam, ale tego dowiecie się już niebawem).

Napiszę, Wam szczerze, że w sumie na początku myślałam, że dużo ryzykuję, bo jednak przez lata uzbierałam 14,5 tysiąca osób na fanpage, bo może Facebook zacznie być bardziej przychylny dla fanpage i zwiększy zasięgi, ale szczerze? Wątpię. 

Kiedyś było świetnie, zasięgi jak na prywatnym profilu, każdy otrzymywał moje treści i życie na fanpage świetnie się kręciło i nagle bach, tniemy, tniemy i zasięg prawie zerowy.

Zauważyłam to samo na wielu innych fanpage blogerów, firm, sklepów. Zauważyłam, że ludziom nie chce się dbać już o coś, co przynosi tak marne wyniki i coś, w co trzeba pakować całkiem niezłe sumki, aby ten zasięg był. No, są jeszcze wyjątki z naprawdę genialnym contentem i świetnie rozwiniętą dodatkowo grupą do fanpage, które nieźle hulają w dalszym ciągu na Facebooku, ale są to już naprawdę nieliczne przypadki.

Stwierdziłam, że ilość wydanych pieniędzy na ciągłe promowanie fanpage i wpisów, jest niewspółmierna do efektów. Zamiast 5 likeów posta jest 15, szaleństwo (a prawie 15 tysięcy osób teoretycznie jest na fanpage). Piszę teoretycznie, bo mogą to być osoby widmo, osoby, które czytają, ale nie komentują i nie lajkują, osoby, do których moje posty już dawno nie docierają.Więc.... Stwierdziłam, że zrobię to inaczej. Trochę poczytałam, poszperałam i znalazłam wyjście mojego fejsbukowego problemu, a mianowicie - GRUPA. Moja ukochana grupa choćby miała członków 150, będzie tysiąc razy lepsza od mojego fanpage z 14,500 społecznością. Dlaczego?

Bo będą to osoby, które trafiły lub dopiero trafią do grupy nie z przypadku, a z własnej chęci. Bo będą to osoby faktycznie aktywne, udzielające się, interesujące się nowymi treściami. 

I taką właśnie społeczność chcę budować. Nie będę nikogo zasypywać tonami treści, a aby fanpage hulał trzeba to było robić jak najczęściej. Będę się chciała z Wami czymś podzielić, coś udostępnić, coś napisać i mam pewność, że to zawsze dotrze do każdej z osób w grupie. Mniejsza grupa - lepsza relacja :)

Fanpage jeszcze działa, jeszcze jakiś czas. Tydzień, może dwa (do czasu, aż będę pewna, że do większości zainteresowanych dotarła o tym informacja i przenieśli się na grupę) i zamykam. Zostanie tylko grupa, na którą serdecznie Was zapraszam. 

Dajcie znać co o tym myślicie.
Uważacie, że dobrze robię, a może uważacie, że popełniam błąd? 

Całuję,
Ania

Komentarze

 1. Chętnie dołączę do grupy. Sama mam fanpage na fb i niestety marne wyniki odbiorców.. ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę że to dobry pomysł.
  Pozdrawiam i oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł :) My mamy swojego fanpage :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to dobry pomysł. Ciekawa jestem jak Ci to będzie działać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja również, ale nie przeszkadza mi to natto

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele osób zaklada teraz grupy i wcale sie temu nie dziwię. Fanpage teraz to tylko pochłaniacz czasu bez przynoszenia efektów

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam szczerze ze FB traktuje troche po macoszemu własnie ze względu na zasiegi. Wole IG , bo jest bardziej osobisty. Grupa to może byc fajny pomysł i chetnie dołącze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana a myślisz ze grupa ma lepszy zasięg niż Fanpage ? Bardzo się tez nad tym zastanawiałam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie myślałam, aby założyć grupę. Lubię mojego Fanpage, nawet jeśli nie mam dobrych zasięgów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze możesz założyć grupę, zostawiając fanpage :) Uważam, że taka liczba społeczności to bardzo dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też się nad tym zastanawiałam. Niestety, wiele osób mówi, ze nie jest to oryginalnie, ale pewnie kiedyś założę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety, niedługo i na Instagramie beda ciac zasięgi.. nie wiem jaki jest w tym cel, ale myślę że to dobre posuniecie;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety, niedługo i na Instagramie beda ciac zasięgi.. nie wiem jaki jest w tym cel, ale myślę że to dobre posuniecie;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz i zapraszam do śledzenia bloga.

Jeżeli zostawisz mi komentarz, możesz liczyć, że również odwiedzę Twój blog i zostawię po sobie ślad.

Zapraszam też na mój Instagram https://www.instagram.com/myinspirationss.pl/ oraz Grupę na Facebooku https://www.facebook.com/groups/441572873009759/

Popularne posty